2014. szeptember 29., hétfő

BRASIL CACAU - hajkezelés

Nagynénémtől kaptam ajándékba, még karácsonykor, hogy megcsináltathassam a hajam ezzel a Brasil Cacau-s kezeléssel. Nagyon sok jót hallottam róla, a fodrászok is ajánlották és mivel nekem mániám az egyenes haj, ezért én is rá voltam kattanva a témára. 

A lényege ennek a kezelésnek, hogy szebbé, fényesebbé, puhábbá és egyenessé varázsolja a hajat. Nagyon nagyon tetszett és nagyon ki akartam próbálni. de mivel elég drága, ezért alapból nem mentem volna el egy ilyenre. Így nagynéném lecsapott az ötletre és ezzel egy tökéletes ajándékot nyújtva, befizetett rá. 

Az ár leginkább a hajmennyiségtől függően változik. Nekem, amikor megcsináltattam, nagyjából a hátam közepéig ért a hajam és mivel rengeteg van, 30.000 Ft volt. Ha kevesebb valakinek a haja nyilván az ár is valamivel kevesebb lesz, de nem olyan sokkal, átlagosan nagyjából ennyi. Egyáltalán nem ajánlatos olcsóbban csináltatni, mert hiába kedvezőbb az ár, az a minőség rovására megy és ne várjunk ugyanolyan eredményt attól, aki csak 10.000 Ft-ért csinálja.

Ha valaki ilyet szeretne, akkor arra fel kell készülni, hogy nem fog egyhamar szabadulni a fodrásztól (én kb 6-7 órát voltam ott). Mivel lassan már egy éve, hogy megcsináltattam, nem emlékszem pontosan minden részletre, de azért el tudom mesélni. Először megmosta a fodrász a hajam és nagyjából megszárította, majd mintha hajfestéket használt volna, felvitte a hajamra ezt a "kakaót". Hideg levegővel megszárította és utána apró tincsenként belevasalta a hajamba, mivel hő hatására aktiválódik. Ezután még egyszer megmosta és szárította. 

Kicsit furcsállottam, hogy már ott rögtön sem volt olyan nagyon egyenes mint vártam, a vége kicsit kunkorodott, de csak nagyon minimálisan, ezért nem igazán foglalkoztam vele. Alapjáraton sajnos a hajam a hullámos és az egyenes közötti, a töve teljesen hullámos, de a vége és felette már inkább egyenes, kicsit kunkorodó. Ezért vasalni szoktam, de sajnos ezt se viseli sokáig, így nagyjából naponta vasalnom kéne (persze nem szoktam ilyen sűrűn). Nagyon megörültem, amikor azt mondták, hogy 3 hónapig nem kell vasalnom. Nem tudom, hogy a hajammal van e gond, vagy a fodrász rontott el valamit, de nekem már egy hónap után elkezdett visszahullámosodni. A puhaság, fényesség és szépség megmaradt, de nem ez volt a lényeg számomra. Úgy látszik a hajam semmiképp sem akar egyenes lenni. 

Ennek ellenére ajánlom mindenkinek, mert mindenképp javító hatása van, a töredezettséget is helyre rakja valamennyire. :) Nálam 5/4

2014. szeptember 21., vasárnap

ESSENCE alapozó

Sajnos a hét vége felé nem igazán volt időm írni, sokat kellett tanulnom, későn értem haza, emellett meg ugye edzés is. De most újra itt vagyok! :)
Nyár elején vettem egy Essence hab állagú alapozót, egészen pontosan a pureskin alapozót. Nagyon aranyos kis kör alakú üvegben van. Első ránézésre elég kevésnek tűnik a tartalma, de ha elkezdjük használni, rájövünk, hogy mégse az. Majdnem egész nyáron ezt használtam, bár nem minden nap, de egy héten 2-3x biztos és sokat mondok, ha a negyede elfogyott. 
Több árnyalatban is kapható, én egy kicsit sötétebbet vettem (beige-02) az alap bőrszínemnél, mivel nyáron úgy is barnább vagyok. Most még így ősszel is tudom használni, amíg van egy kis színem. 
Szerencsére az arcbőröm szinte teljesen makulátlan, nagyon ritkán van 1-2 pattanásom illetve az orromnál kicsit zsírosabb a bőr, magyarul nem is kellene ilyet használnom. Ennek ellenére szeretek egy kevés alapozót, vagy BB krémet alkalmazni, mert egyenletesebbé teszi a bőrszínt. Szerintem ezt a fajtát inkább ecsettel, vagy akár kézzel jobb felvinni, mint szivaccsal. Ha kicsit többet visztek fel mint én, az esetleges bőrhibák miatt, akkor a fedése is nagyon jó!
A terméknek nincs különösebb illata, csak nagyon enyhe "alapozó" illata van, ami kellemes. Szerintem megérdemli az 5/5 pontot! :)

2014. szeptember 17., szerda

TONI&GUY - száraz sampon

Nem rég kaptam ajándékba egy száraz sampont. Nagyon örültem neki, ugyanis már régóta szerettem volna venni egy ilyet, csak valahogy sose jutottam el odáig, hogy vegyek is. 
Ennek a terméknek az a lényege, hogy a hajunkra fújjuk és olyan lesz, mintha frissen mosott lenne. Szerintem nagyon praktikus, velem pl elég sokszor fordul elő, hogy nincs kedvem vagy időm hajat mosni, de már kellene. Ilyenkor reggel csak előkapom és gyorsan befújom vele a hajamat. 
Nagyon egyszerű használni, nagyjából úgy kell mint egy hajlakkot. Jól fel kell rázni, majd kb 30 centi távolságból kell ráfújni a hajtőre. Alaposan bele kell masszírozni a hajba, két percig rajta hagyni és ha letelt az idő, jól kifésülni. 
Nem igazán drágák ezek a száraz samponok, attól függ hol vesszük és milyen márkát, bár amiről most írok, az kicsit drágább termék. Ha olcsóbb megoldást szeretnétek, azt hallottam, hogy a hintőporral is ugyanezt a hatást kapjuk, mert elvileg a zsírosodás elleni sampon is nagyjából ebből áll (ebben nem vagyok biztos). Legközelebb azt próbálom ki és majd arról is írok véleményt. :) 
Miután ma reggel is ezt a "sampont" használtam, elmondhatom, hogy kb 5 percet vett igénybe a reggelemből és a hajam TÉNYLEG olyan volt, mintha frissen mostam volna. 
Ami egyedül egy kicsit csalódás volt, az az illata. Nálam nagyon fontos, hogy akár egy smink terméket nézünk, akár hajápolási terméket stb. kellemes illata legyen! Nem mondom, hogy büdös volt, de olyan hajlakkos púderes keverék illat volt. 
Ezen kívül imádom és biztos, hogy fogok még ilyet venni (miután kipróbáltam a hintőport is :D )! Nálam 5 / 4.5 pontot kap. Ajánlom mindenikek, egy próbát mindenképp megér! :)

2014. szeptember 16., kedd

130

Idén lesz 130 éves a Hunfalvy János Közgazdasági Szakközépiskola. Mikor elvégeztem az általánost én is ide jelentkeztem. Úgy gondoltam jobb lesz mint egy sima gimnázium, mivel ez is kéttannyelvű, csak így az érettségi mellé kapok majd egy szakmát is. A francia nyelvet választottam, szerintem nagyon szép és bár tudom, hogy nehéz, különlegesnek tartom. 
Nagyon örültem, amikor megtudtam, hogy felvettek, de utólag átgondolva, lehet, hogy máshova jelentkeznék. Iszonyatosan nehéz a suli, sok tantárgyat franciául tanulok, ami rátesz még egy lapáttal. A tanárok nagyjából jók, következetesek, szigorúak, jól tanítanak és emellett kedvesek. Kivetélt persze itt is találunk, van aki egyáltalán nem képes fegyelmezni és van olyan is, akinél lepereg előtted az életed, ha felszólít. Az órarendem szörnyen lett kialakítva, de ez már nem a suli hibája. Mindent összevetve azért szeretek idejárni. Valószínűleg máshol is sok órám lenne és ugyanúgy lennének piszkálós tanárok. Maga az épület egyébként egész jó állapotban ahhoz képest, hogy ( az új részt leszámítva) 130 éves lesz. :D
Ezt az évfordulót egy ünnepséggel koronázzuk meg. Jönnek diákok és tanárok is külföldről, valamint az egész suli összegyűlik október 20-án. 
Ha jól tudom sok osztálynak elő kell állnia valamivel, legalábbis a mienknek biztos. A tanárok szerint a mi osztályunk elég "összeszedett" és "jók" vagyunk táncban, így mi kaptuk meg a táncos produkciót. 10 lány és 5-6 fiú kell, hogy részt vegyen benne.
A feladatunk, hogy felidézzük a 80-as éveket, ami azt jelenti, hogy a lányoknak elő kell adni egy aerobic "táncot" (kb 3 perc)a fiúknak pedig utána valami kosaras számot. Fel kell vennünk egy nagyon szexi tornadresszt (remélem mindenki észlelte a szarkazmust :D ) egy színes harisnyával, lábszármelegítővel és fejpánttal. Mindezt egy retro zenével kísérve kell kiállnunk úgy nagyjából 1000-1100 ember elé. Mit ne mondjak nagyon örültünk az ötletgazdának, de úgy gondolom, ha profin megcsináljuk, jó lesz.
Ha valaki nem tudná, hogy hogyan is néz ez ki, felrakok egy képet:
Elvileg készül róla videó is, ha megszerzem akkor azt is felteszem a blogra. :)
Az iskola honlapjára kerültek fel képek is, amin a diákok egy 130-as formában állnak. Szerintem nagyon jól néz ki és ötletes is!
És végül az iskola honlapja:

2014. szeptember 15., hétfő

Gardróbcsre

Egyik barátnőm által találkoztam az oldallal. Mesélte, hogy vett egy nagyon szép ruhát és hihetetlenül jó áron jutott hozzá. Egyből felkeltette a figyelmemet, így megkértem, hogy linkelje át az oldalt, hogy én is körbenézhessek. Nem kellett sok idő, nagyon megtetszett, sok márkás ( pl. stradivarius, zara, bershka, pimkie stb.) ruhákat tesznek fel, a legtöbb nagyon kedvező áron van és vagy alig használtak vagy teljesen újak! Természetesen a ruhák mellett találunk sminkcuccokat, parfümöket, órákat, ékszereket és még sok apróságot is! :)
Mivel nekem is akadt pár dolog, amire nem volt szükségem, gondoltam regisztrálok az oldalra és próba szerencse megpróbálom eladni őket. 
Ami szintén nagyon tetszik az egészben, az az, hogy (ahogy az oldal nevében is benne van) nem csak eladni és vásárolni tudunk, de ha megegyezünk valakivel, akár cserélhetünk is. Én már két dolgot is elcseréltem és a többi termékre is, amit feltettem, folyamatosan van érdeklődés. 
A vételt vagy cserét találkozással illetve postázással lehet kivitelezni. Személy szerint jobban szeretem az élő találkozást, mert így nincs postaköltség és a pénzutalással sincs baj. :)
Mint mindennek, így ennek is van negatív/bosszantó oldala. A legtöbben azzal írnak rám, hogy nincs-e kedvem cserélni. Ezzel még nincs is semmi gond, hiszen ha tetszik valami, amire szívesen cserélek, akkor miért is ne. Azonban, ha nincs semmi, ami megfogott volna, vagy csak a nagy árkülönbség miatt nem lehetne cserélni, akkor már senkit se érdekel a dolog. Komolyan, ha egy pár száz forintos termékről beszélünk és tetszik valakinek és fel is keres miatta, nem hiszem el, hogy nincs pénze á. De még ezt is megérteném, hiszen előfordulhat. Viszont akkor már legalább annyit tegyenek meg, hogy visszaírnak, hogy bocsi, de akkor mégse kellene, vagy valami ilyesmi. Ugyanis, ha közlöm, hogy nem szeretnék cserélni, semmi válasz nincs rá. Szerintem ez a minimum és ha én is meggondolom magam valakinél, biztos, hogy megírom neki. 
Egyedül ezt találtam furcsának, de amúgy minden szuper az oldalon. A regisztráció, termékfeltöltés és úgy kompletten az oldal használata pofon egyszerű! :)
Ajánlom mindenkinek, tényleg nagyon könnyű használni és egy kis pénzt (vagy új cuccokat) is tudunk vele keresni!
Az oldal linkje:
Nálam 5/4.5 pontot kap! :)

2014. szeptember 14., vasárnap

Gél lakk

Régóta szerettem volna gél lakkot csináltatni, de nagyon sok kétségem volt ezzel kapcsolatban. Nem tudtam mennyire tenné tönkre a körmöm és milyen tartós. Sok ismerősöm is megcsináltatta és természetesen mindenki más véleményt mondott, így még nehezebb volt a döntés. Volt, aki egy alkalom után le is szedette, mert nem bírták a körmei, teljesen tönkre tette a lakk, illetve pár nap után elkezdett lekopni és van olyan is, aki már majdnem egy éve csináltatja, mert bevált.
Sok minden függ attól is, hogy ki csinálja és mennyiért. Lehet, hogy az az első szempont sokaknál, hogy minél olcsóbb legyen, de a legtöbb esetben elmondható, hogy ha olcsó, nem is túl jó a minőség. Inkább áldozzunk rá kicsit többet, ha már megcsináltatjuk.
Bevallom nekem is jobban hangzik, ha valaki mondjuk 2000 Ft-ért csinálja, de a legtöbb helyen, ha jó minőséget szeretnénk, akkor sajnos 3000 Ft-nál kezdődik az ár.
Elgondolkodtam azon is, hogy veszek egy komplett szettet (UV lámpát, lakkokat, egyéb kellékeket stb) és majd itthon csinálom magamnak. Szerintem az elgondolás nem rossz, de tudom, hogy a lelkesedés elég kevés ideig tartana, pár hét után se időm, se energiám nem lenne csinálni.
Ha valaki ugyanezen gondolkodik, leírom az árakat is. Szerintem Crystal Nails-t érdemes venni, arról olvastam idáig a legtöbb jó véleményt, illetve a körmösök is ezt ajánlják. Ha egy jobb UV lámpát szeretnénk az nagyjából 10.000 Ft, maguk a gél lakkok darabjuk 3500 Ft, egyéb köröm előkészítős lakkok meg kb 1000 Ft-ok. Ezek az alap kellékek és mit ne mondjak nem valami olcsók. Persze láttam már interneten is ilyeneket, jobb áron, használtam, azért ott is érdemes körbenézni. :)
Mivel Halásztelken lakok, én itt mentem el körmöshöz, aki 3500 Ft-ért csinálta meg. Tudom, hogy elég drága, de mivel ez még csak ilyen próba, hogy egyáltalán, hogy bírja a körmöm, inkább többet fizettem. Személy szerint nagyon gyorsan nő a körmöm, így valószínűleg 2 max 3 hetente kell majd mennem újra, de a következő alkalommal olcsóbb körmöshöz megyek és arról is írok véleményt.
Egyébként nagyon meg vagyok elégedve, gyönyörűen csinálta meg a körmeimet és nem lett vastag, ami nálam egy nagyon fontos szempont, mert szerintem elég csúnya, ha valakinek fél centi vastagon van megcsinálva.
Rakok fel pár képet a végeredményről, nekem nagyon tetszik! :)

2014. szeptember 13., szombat

L'ORÉAL szempillaspirál

Mivel elfogyott az előző Astor szempillaspirálom elmentem a Müllerbe és vettem egy újat. A L'oréal mellett döntöttem és ezen belül is a Volume Million Lashes "So Couture"-t választottam. Már a L'oréal-tól is kipróbáltam egy pár szempillaspirált (és meg voltam velük elégedve) ezért gondoltam kipróbálom ezt is. 

Mint ahogy az várható is volt nagyon jól szuperál! Először megijedtem, mert a keféje elég kicsi és semmi extrát nem láttam rajta, így azt hittem rosszul döntöttem. De amikor felkentem azonnal elmúlt minden kétségem. Sőt, rájöttem, hogy a kicsi fejjel könnyen hozzáférek a kis szempillákhoz is! 
A második észrevétel felbontás után, az illata volt. Igazából nem olyan nagy dolog, de más termékekhez képest nagyon kellemes illata van, ami nálam fontos. A külseje is nagyon szép.
Nekem sajnos elég kicsik a szempilláim és mivel szőkék is, olyan mintha nem is lenne, ezért az alap sminkfelszerelésem legfontosabb része a szempillaspirál. Szerintem mindenben megállta a helyét, dúsítja, hosszabbítja és íveli a pillákat (természetesen ha valakinek dúsabbak és hosszabbak mint nekem, akkor a végeredmény még szebb és még látványosabb lesz)!
smink nélkül
1 rétegben
2 rétegben