2014. szeptember 16., kedd

130

Idén lesz 130 éves a Hunfalvy János Közgazdasági Szakközépiskola. Mikor elvégeztem az általánost én is ide jelentkeztem. Úgy gondoltam jobb lesz mint egy sima gimnázium, mivel ez is kéttannyelvű, csak így az érettségi mellé kapok majd egy szakmát is. A francia nyelvet választottam, szerintem nagyon szép és bár tudom, hogy nehéz, különlegesnek tartom. 
Nagyon örültem, amikor megtudtam, hogy felvettek, de utólag átgondolva, lehet, hogy máshova jelentkeznék. Iszonyatosan nehéz a suli, sok tantárgyat franciául tanulok, ami rátesz még egy lapáttal. A tanárok nagyjából jók, következetesek, szigorúak, jól tanítanak és emellett kedvesek. Kivetélt persze itt is találunk, van aki egyáltalán nem képes fegyelmezni és van olyan is, akinél lepereg előtted az életed, ha felszólít. Az órarendem szörnyen lett kialakítva, de ez már nem a suli hibája. Mindent összevetve azért szeretek idejárni. Valószínűleg máshol is sok órám lenne és ugyanúgy lennének piszkálós tanárok. Maga az épület egyébként egész jó állapotban ahhoz képest, hogy ( az új részt leszámítva) 130 éves lesz. :D
Ezt az évfordulót egy ünnepséggel koronázzuk meg. Jönnek diákok és tanárok is külföldről, valamint az egész suli összegyűlik október 20-án. 
Ha jól tudom sok osztálynak elő kell állnia valamivel, legalábbis a mienknek biztos. A tanárok szerint a mi osztályunk elég "összeszedett" és "jók" vagyunk táncban, így mi kaptuk meg a táncos produkciót. 10 lány és 5-6 fiú kell, hogy részt vegyen benne.
A feladatunk, hogy felidézzük a 80-as éveket, ami azt jelenti, hogy a lányoknak elő kell adni egy aerobic "táncot" (kb 3 perc)a fiúknak pedig utána valami kosaras számot. Fel kell vennünk egy nagyon szexi tornadresszt (remélem mindenki észlelte a szarkazmust :D ) egy színes harisnyával, lábszármelegítővel és fejpánttal. Mindezt egy retro zenével kísérve kell kiállnunk úgy nagyjából 1000-1100 ember elé. Mit ne mondjak nagyon örültünk az ötletgazdának, de úgy gondolom, ha profin megcsináljuk, jó lesz.
Ha valaki nem tudná, hogy hogyan is néz ez ki, felrakok egy képet:
Elvileg készül róla videó is, ha megszerzem akkor azt is felteszem a blogra. :)
Az iskola honlapjára kerültek fel képek is, amin a diákok egy 130-as formában állnak. Szerintem nagyon jól néz ki és ötletes is!
És végül az iskola honlapja:

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése